EasySail, s.r.o.

Patentově chráněná konstrukce

Netradiční patentovaná konstrukce EasySailu boří zažité představy o tom, jak lze u katamaranu dosáhnout torzní pevnosti aniž bychom zmenšili plochu paluby. Naopak bezkonkurenční zvětšení paluby konstrukci dodatečně zpevňuje a využívá přitom systém osvědčený u ultralehkých letadel. Jedinečnost této ultralehké a levné koncepce dokázala úspěšná Přeplavba Atlantiku na jaře roku 2000, která vzbudila značnou pozornost medií, jachtařů i nejširší veřejnosti a zákazníků (viz. níže).

Délka lodi .....4,80 m
Šířka lodi .....3,40 m
Váha lodi .....96 kg
Výška lodi .....7,50 m
Ponor lodi .....18 cm při 380 kg nákladu (90 cm se sklopenou kýlovou ploutví)
Velikost paluby .....12 m2
Nosnost lodi .....6 - 8 osob (650 kg)
Plocha plachet .....11 m2
Objem vzduchu v plovácích .....2.400 litrů

Celá loď EasySail je vyrobena z kvalitních a vysoce pevných materiálů. Jednotlivé díly jsou navíc dimenzovány na větší zatížení, než je možné během normálního provozu dosáhnout. Všechny důležité části (plováky, materiál konstrukce, apod.) jsou vyrobeny dle standardu ISO 9002 a CE.

Dvoukomorové plováky jsou z materiálů Nitrilon™ nebo Mirasol™, spojené lepením. Tyto materiály jsou zárukou vysoké životnosti plováků a dlouhodobé odolnosti proti vlivům UV záření a odolnosti proti protržení (plováky lze prodávat i samostatně).

Paluba je z osvědčené tkaniny Cordura™.

Plachty jsou šity z tkaniny Mylar™.

Konstrukce včetně stěžně je sestavena z profilů z lehké slitiny AlMgSi1 odolné i proti slané vodě, která je navíc speciálně tepelně upravována pro zvýšení pevnosti. Povrch konstrukce je upraven eloxováním. Všechny spojovací díly jsou vyrobeny z nemagnetické nerezové oceli odolávajících slané vodě.

Testovací plavby a následně i používání EasySailu při prázdninových vyjížďkách ukazovaly na perfektní vlastnosti nové konstrukce lodi. Abychom patentovaný koncept odzkoušeli opravdu důkladně odhodlali jsme se k Přeplavbě Atlantického oceánu. 10. března 2000 jsme vypluli s lodí SECTOR ze španělského přístavu Cadiz a po mezipřistání v Las Palmas na Kanárských ostrovech jsme po 26 dnech plavby překonali Atlantický oceán. Tuto značně bouřlivou zkoušku dlouhou 6.700 Km (3.600 nautic. miles) přečkala EasySail konstrukce bez jakéhokoliv poškození. Denní rekord 304 km (164 Nm) a manévrovací schopnosti nás definitivně přesvědčili i o dalších vyjímečných vlastnostech plavidla.

Zavři okno